Nedir ?

AHOB, "Anlayarak Hızlı Okumaya Başlangıç" yazılımıdır.

2011 yılında uzman eğitimciler ve yazılımcılar tarafından geliştirilmiştir.

3 yıl boyunca yurt çapında değişik yaş gruplarında ve değişik illerde yaklaşık 1.000 öğrenci tarafından test edilmiştir.

Aralık 2014 tarihinde 19 Mayıs Üniversitesi Teknopark Müdürlüğüne proje olarak sunulmuş ve Aralık 2014 - Şubat 2015 tarihleri arasında Samsun Teknopark bünyesinde yeniden yazılmış, marka tescil ve patent işlemlerinin tamamlanmasıyla birlikte Eylül 2015'te yurt çapında satışa sunulmuş bir üründür.

Yazılım, İnternet üzerinde bulunan veritabanı sunucumuz ile entegre çalışmakta, kullanıcıların performans bilgilerini bu sunucularda kayıt altına almaktadır. Böylelikle yazılımı kullanan kişilerin performans gelişimleri sistemimiz tarafından takip edilmekte, kullanıcıların seviyelerine göre kullanıcıya özel eğitim programları uygulamaktadır.

Sunucularımızda kişisel olan hiç bir bilginiz tutulmamakta, sadece lisans numaranız ve bu lisansınız ile ilişkili ders performanslarınız kayıt altına alınmaktadır.

Yazılımı kullananlar, kendi derecelerini diğer kullanıcıların dereceleri ile mukayese edebilmekte, Türkiye'de kaçıncı olduklarını ve bulundukları ilde kaçıncı olduklarını görebilmektedirler.

Kullanıcıların göz kaslarını geliştiren, dikkat ve konsantrasyonlarını arttıran, kelime bilgilerini geliştiren oyunlar ve alıştırmalar barındırır.

Kullanıcının seviyesine göre özel olarak oluşturulan 4 kurda toplam 28 derslik bir eğitim seti barındırır.

Yüzlerce okuma metni barındırır. Kullanıcıların okuduklarını anlayıp anlamadığını test eden bir sistem barındırır. Kullanıcı okuduğu metni anlamamış ise sistem başka bir metin okutur ve kullanıcıya aynı metni okutmaz.

Etkinliklerin doğru yapılıp yapılmadığını denetleyen bir sisteme sahiptir. Kullanıcıların, etkinlikleri doğru olarak yapmasını sağlar

Herhangi bir veli veya öğretmen gözetimine gerek yoktur. Okumayı bilen her yaştan kullanıcı tek başına yazılımı kullanabilmektedir.