AnasayfaSıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

AHOB® XL ürünümüz, AHOB® ürünümüzün devamı niteliğinde daha üst seviye üründür. Zorluk seviyesi daha yüksektir ancak her ikisi de oldukça keyifli ve faydalıdır.

AHOB®, kullanıcıların, okudukarını daha kısa sürede daha yüksek oranda anlamaları, okuma hızlarını geliştirmeleri, dikkatlerini ve odaklanmalarını arttırabilmeleri amaçları ile geliştirilmiştir.

AHOB® XL ise, kullanıcıların, muhakeme yeteneklerini, sözcük dağarcıklarını, sözcük anlam bilgilerini geliştirmek amaçları ile geliştirilmiştir.

Eğer okuma ve anlama konusunda problem var ise, önce AHOB® kullanılmasını tavsiye ediyoruz.

Okuma ve anlama konusunda sorun yok ise bu durumda AHOB® XL kullanılmasını tavsiye ediyoruz.

Eğitim uygulamalarımız, pedagoglarımızın tavsiyesi üzerine sadece bilgisayarlarda çalışmaktadır. Bunun bir kaç sebebi vardır, ama en önemli sebebi, geliştirdiğimiz bu uygulamaların, tabletlerde ve telefonlarda arzu edilen faydayı sağlayamayacak olmasıdır.

Bir diğer sebebi de, tablet ve telefonlarda ekran büyüklüklerinin, uygulamalarımızda bulunan alıştırmalar için yeterli büyüklükte olmamasıdır. Yazılımlarımızdan fayda sağlayabilmek için en az 15" büyüklükte ekranlar gerekmektedir.

Televizyonlar, gerek görüntü tazeleme oranları, gerekse görüntü kaliteleri itibarı ile yakından izlenmek için tasarlanmamışlardır. Bu durum, televizyona yakından bakıldığında göz sağlığı ve daha da kötüsü epilepsi ve benzeri riskler bulunduran kişilerde tetikleme riski taşımaktadır. Göz sağlığı ve diğer sağlık gerekçelerinden ötürü ürünlerimizin televizyonlarda kullanılmasını asla önermiyoruz.